Promocje

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane

Kwas Borowy Zobacz większe

Kwas Borowy

Nowy produkt

9,90 zł brutto

Więcej informacji

KWAS BOROWY (BORNY, ORTOBOROWY)

Dane:

Gatunek: techniczny 99,9%
Wzór: H3BO3
Numer CAS: 10043-35-3
Numer WE: 233-139-2
Producent: n/d

Dostępne gramatury:

  • 1 kg

Ogólne informacje:

Kwas borowy techniczny (kwas borny), 300 kg  to nieorganiczny związek chemiczny, o odczynie  kwaśnym. Zastosowanie znajduje głównie w gałęziach przemysłu ceramicznego i produkcji szkła borowego, wyrobu farb, emalii. W produkcji kosmetyków jako dodatek do kremów, toników. Do włókien szklanych izolacyjnych, w rolnictwie jako dodatek do nawozów. W przemyśle drzewnym wykorzystywany jest do konserwacji drewna oraz jako środek do odkażania. Jest składnikiem detergentów i środków owadobójczych.

Zastosowanie:

Kwas borowy znalazł zastosowanie jako „zielony„ katalizator szeregu reakcji chemicznych. Jest stosowany m.in. jako składnik nawozów, środek do impregnacji drewna, składnik przy produkcji szkła borowego i farb, w garbarstwie oraz jako konserwant (E284). Środek złuszczający i ściągający. Rozcieńczony roztwór kwasu borowego jest środkiem dezynfekującym. Może być używany jako środek antyseptyczny na drobne oparzenia, skaleczenia bądź też w leczeniu trądziku (w postaci kremu lub maści). W laboratoriach jest stosowany jako środek neutralizujący do przemywania skóry po oblaniu ługami. Dodawany do środka piorącego skutecznie walczy z grzybicą. W mieszaninie z talkiem jest składnikiem zasypki do stóp zwalczającej przykry zapach i nadmierne pocenie.

Kwas borowy jako środek owadobójczy wykorzystuje się do walki z karaluchami, termitami, mrówkami pchłami i wieloma innymi owadami.

Podobnie jak inne związki boru, barwi płomień na kolor zielony.

 Przepis na mydło :

Mydło dla dzieci (100g) zetrzeć na tarce do jarzyn, dodać gorącą wodę (2szklanki) z dodatkiem boraksu (0,5łyżeczki). Podgrzewać na małym ogniu do chwili rozpuszczenia się mydła, ubijać trzepaczką dodając stopniowo kwas borny (1łyżeczka). Zdjąć z ognia, ubić mieszankę mikserem (do utworzenia się piany). Odstawić do wystygnięcia, po czym wlać 3% wodę utlenioną (1łyżka), olejek kamforowy (1łyżka) i ponownie ubijać do momentu powstania jednorodnej masy.

Pozostałe informacje:

Produkt pakowany w wysokiej klasy butelkę HDPE z plombą gwarancyjną.

Na życzenie klienta do każdego zakupionego towaru wysyłamy mailowo świadectwo kontroli jakości.

Do każdej transakcji wystawiamy paragon fiskalny lub-na życzenie klienta-fakturę VAT.

W cenę przesyłki wliczony jest 23% podatek VAT.

Opinia

Brak recenzji użytkowników.

Write a review

Kwas Borowy

Kwas Borowy

Summary

  • Product Name:Kwas Borowy
  • Product Reference: kwas borowy
  • Price: 9,90
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.00 kg
  • Description:
Path: > > Kwas Borowy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: